Амур Білий
Довжина цієї риби до 120 см, маса до 32 кг. Тіло білого амура подовжене, трохи сплюснуте з боків, голова невисока з прямо розташованим ротом. Луска велика, оточена темним обідком, (окрім розташованих на череві). Початок закругленого спинного плавця міститься дещо попереду підстави черевних плавців. Спина перед спинним плавцем і черево позаду черевних плавців закруглені. Черевні плавці далеко не доходять до анального отвору. Анальний плавець невеликий, злегка закруглений. Спинний плавець короткий, але високий. У спинному плавці три негіллястих і сім гіллястих променів, в анальному - три негіллястих і вісім гіллястих променів. Спинний і хвостовий плавці темні, всі інші - світлі. Хвостовий плавець великий з вирізом середньої величини. У бічній лінії від 40 до 47 лусочок.
Харчується виключно водної та наземної рослинності, тому його іноді ще називають "трав'яним коропом". Молодь від'їдається мотилем, рачками і черв'яками, а дорослішаючи цілком переходить на "вегетаріанство". У місцях, де водиться білий амур, набагато менше комарів, оскільки поїдаючи траву, він не дає їм плодитися. До того ж білий амур відмінно очищає водойми від надлишків рослинності. Тому білим амуром заселяють зрошувальні канали, водойми-охолоджувачі електростанцій, тобто місця, де необхідно вести боротьбу з водною рослинністю. Найбільш активний період з травня по жовтень. При температурі води 25-30 градусів спостерігається найбільш висока біологічна активність, коли риба щодня може з'їсти корму більше, ніж власна вага, але при температурі води нижче 10 градусів він взагалі перестає харчуватися.
Білі амури люблять збиратися в зграї, а тому потрібен хороший стартовий закорм. Площа в кілька квадратних метрів ідеально підійде для закорма. Практика показує, що трьох попередніх закормувань вистачає для приваблення риби до місця лову, але все залежить від розміру водойми.
Незважаючи на розміри, клювання білого амура дуже делікатні. Амури, на відміну від коропа і ляща, не всмоктують в себе їжу, а підбирають її з дна по одній штучці. Підібравши їжу, приймають горизонтальне положення, а тому якщо вони відчують опір приманки, то відразу виплюнуть її, і все що рибалка побачить, це плавне погойдування кінчика вудилища. Різке клювання, самоподсічка і втеча з приманкою в роті - рідкісні випадки. Амур - теплолюбна риба, а це означає, що чим спекотніше літо, тим активніша поведінка цієї риби.
Амур любить поїсти, а тому не зайвим буде подбати про підгодівлю. В якості прикормки підійде варена кукурудза. Варто довести кукурудзу до легкого закисання. Для цього варену кукурудзу необхідно залишити у воді на свіжому повітрі.
Коли з'явиться легкий кислий запах - прикормка готова. Саме цей прикорм подобається білому амуру. Рот травоїдних риб дуже жорсткий, а тому на самоподсічку без подальшого сходження розраховувати не варто. Для успішного лову білого амура необхідно використовувати флуорокарбонову оснастку з простими легкими грузилами. Оснащення повинно давати можливість рибі при клюванні не відчувати опору, а повідець повинен мати довжину не менше 30 см.
У спекотні літні дні Білий амур часто гріється і годується на поверхні водойми, а тому на це варто звернути увагу і спробувати вловити рибу з поверхні, але будьте пильні, амур має відмінний зір. Намагайтеся бути максимально непомітними. Риба, яку не раз виловлювали, дуже обережна і боїться повідка.
М'якіш або корочка хліба ідеально підійде в якості приманки для поверхневого лову білого амура. Хліб не тільки стійкий до закидування, але і має хорошу плавучість.
В якості аттрактанта прикормки і насадки при лові білого амура можна і потрібно використовувати кріп.
Бажаємо успіху!